Νέα & Ανακοινώσεις

Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2022 15:20

Λογιστής

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης UNIVERSAL ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Α.Ε., με μακρόχρονη παρουσία στο χώρο της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, αναζητά για την έδρα της στην Αθήνα:

Λογιστή

(Κωδικός Θέσης: AC06.2022)

Σκοπός της θέσης εργασίας

  • Εξασφάλιση του ορθού τρόπου αποτύπωσης όλων των Οικονομικών γεγονότων στα επίσημα βιβλία / συστήματα της Εταιρίας
  • Αναφέρεται στην Διοίκηση

 Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές
  • Πληρωμές Προμηθευτών
  • Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Έκδοση τιμολογίων Εσόδων
  • Υπολογισμό  ΦΠΑ και λοιπών Φόρων
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες, τράπεζες κτλ.
  • Reporting
  • Εργασίες  κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων (μηνιαία , ετήσια )
  • Διαχείριση Ταμείου
  • Συμμετοχή στην σύνταξη Προϋπολογισμών

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση άνω των 10 ετών.
  • Άριστη γνώση λογιστικών προγραμμάτων (π.χ. Κεφάλαιο) και Συστημάτων HR/Payroll (π.χ.Epsilon Net)
  • Άριστη  γνώση ERP συστημάτων (Entersoft/EBS θα εκτιμηθεί)
  • Γνώση  Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Δικαίωμα υπογραφής
  • Εμπειρία στα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα
  • Άριστη γνώση MYDATA
  • Ικανότητα τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Γνώση φορολογικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων
  • Σχολαστικότητα και υπευθυνότητα
  • Εχεμύθεια
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικότητα
  • Ευχέρεια χρήσης γραπτού και προφορικού λόγου
  • Ευγένεια στην επικοινωνία με τρίτους (αρμόδιους φορείς του δημοσίου, πελάτες, συνεργάτες κτλ).

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Πιστοποίηση στην Αγγλική γλώσσα
  • Excel (Φόρμουλες )

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Άμεση & μόνιμη επαγγελματική αποκατάσταση
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον
Διαβάστηκε 1938 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 20 Μαρτίου 2024 13:29
ΑΘΗΝΑ

Μαυροκορδάτου 1 - 3,
Τ.Κ. 10678

210 9769510

info@ueducation.gr

ΓΕΜΗ: 124439601000

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τσιμισκή 19,
Τ.Κ. 54624

2310 283272

να δημιουργήσει στατιστικά για την χρήση της και να παρέχει πληροφορίες από τρίτους.