Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Σύμβουλοι Επαγγελματικού Προσανατολισμού

H UNIVERSAL Εκπαίδευση Α.Ε. (Κέντρο Δια Βίου Μάθησης) με μακρόχρονη παρουσία στο χώρο της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, αναζητά σε Αθήνα & Θεσσαλονίκη για πενθήμερη, οχτάωρη και δια ζώσης απασχόληση:

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Προγραμματισμός και υλοποίηση ατομικών συνεδριών συμβουλευτικής στο πλαίσιο επιδοτούμενων προγραμμάτων επαγγελματικής κατάρτισης ανέργων & εργαζομένων
  • Έλεγχος και ολοκλήρωση παραδοτέων συμβουλευτικής
  • Διαχείριση απαιτούμενων ενεργειών εποπτείας και αξιολόγησης της ενέργειας της συμβουλευτικής

Προφίλ Υποψηφίου :

  • Πτυχίο ή/και μεταπτυχιακό, αναγνωρισμένο από ΔΙΚΑΤΣΑ ή ΔΟΑΤΑΠ σε περίπτωση απόκτησης στο εξωτερικό

Επιθυμητά προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 12 μήνες στη Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού.

*Δε λαμβάνεται υπόψη η εμπειρία που αποκτήθηκε κατά τη διάρκεια πρακτικής άσκησης.

  • Μέλος του Μητρώου Συμβούλων Σταδιοδρομίας / Επαγγελματικού Προσανατολισμού Επιπέδου Α1 του ΣυΕΠ ή του Μητρώου ΣΥΥ του ΕΟΠΠΕΠ

Επιθυμητές Ικανότητες / δεξιότητες:

  • Ευχέρεια στην προφορική επικοινωνία
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Διαχείριση προτεραιοτήτων
  • Εργασία με μεθοδικότητα & τήρηση πλαισίου

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Συνεχή εκπαίδευση για κάθε νέο επιδοτούμενο πρόγραμμα επαγγελματικής κατάρτισης
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων

Τα βιογραφικά σημειώματα μπορούν να αποστέλλονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.